W naszym przedszkolu odbył się koncert muzyczny. Była to świetna okazja do poznania nowego instrumentu dętego, blaszanego czyli trąbki. Omówiono budowę instrumentu, zaprezentowano ciekawe utwory zagrane w różnych odcieniach dynamicznych. Była też okazja do wspólnego rytmicznego muzykowania.
Kategoria: Wydarzenia
Nasze przedszkolaki wzięły udział w 5. edycji akcji „Galante Sprzątanie”. Wszyscy połączyliśmy siły, by wspólnie zadbać o czystość na terenie przedszkolnego ogrodu oraz w bliskiej okolicy przedszkola.
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych nasze przedszkolaki wzięły udział w warszatach, podczas których samodzielnie wykonały przepiękne wiosenno- świąteczne wianki wielkanocne. Dzieci kreatywnie i pomysłowo ozdobiły swoje wianuszki, czemu towarzyszyło dużo radości i zadowolenia z siebie. Wyszło pieknie.
Dzieci z naszego przedszkola świętowały nadejście wiosny. Dzień rozpoczęliśmy od rozmów o nowej porze roku, następnie wyruszyliśmy na spacer po ogrodzie przedszkolnym, gdzie pożegnaliśmy zimę wraz z Marzanną. Dzieci próbowały odstraszyć zimę, śpiewając głośno piosenki o wiośnie.
Dzieci z 1 grupy przeniosły się w prehistoryczny świat, poznając różne gatunki dinozaurów i ciekawostki z ich życia. Wspólnie oglądaliśmy ilustracje i słuchaliśmy dinohistorii. Odbyły się też dinozaurowe zabawy muzyczno - ruchowe. Był to dzień pełen wrażeń, radości i nauki.
Grupa 4 i 5 wybrała się do Baśniowej Kawiarenki na spektakl pt.: " Lokomotywa". Na przywitanie dzieci otrzymały pyszny poczęstunek. Na koniec przedstawienia przedszkolaki wzięły czynny udział w spektaklu. Mogli poczuć się jak prawdziwi aktorzy teatralni. Jeszcze tu wrócimy.
Dzieci z grupy 1 i 2 odwiedziły Baśniową Kawiarenkę. Obejrzały przedstawienie pt.: "Ada i Komitek", poznali zawód scenografa oraz z jakiego materiału są wykonane rekwizyty i lalki występujące w przedstawieniu. Przedszkolaki były bardzo zadowolone i zaciekawione oraz z przyjemnością uczestniczyły w wycieczce.
Nasze przedszkolaki odwiedził pan Marek, który przeprowadził z dziećmi warsztaty w formie realistycznych scenek na ważne tematy: reagowanie na zaczepki obcej osoby, dbania o swój osobisty dystans oraz ustalania hasła bezpieczeństwa. Dzieci z zainteresowaniem uczestniczyły w warsztatach i wyniosły kilka cennych lekcji.
Przedszkolaki na balu karnawałowym, świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca. Dzieci tego dnia miały okazję przebrać się za różne postacie z bajek i nie tylko. Bajkowa atmosfera na długo pozostanie w pamięci naszych pociech.
Tym razem w naszym przedszkolu, na koncercie muzycznym zagościł saksofon – dzieci mogły zobaczyć z bliska, jak wygląda ten niezwykły instrument, usłyszeć jego brzmienie oraz dowiedzieć się, w jaki sposób powstaje dźwięk. Było dużo zaciekawienia i uśmiechów.
