Informacja Administratora

Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski

Dziś odbył się międzyprzedszkolny konkurs recytatorski. Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich przedszkolaków i zachęcanie dzieci do występów z udziałem publiczności. Przedszkolaki dzielnie pokonały tremę i pięknie recytowały wierszyki. Wszystkie dzieci wygrały. Dziękujemy za udział przybyłym gościom.

Bal Witaminek

19.04.2024
Bal Witaminek

19.04.2024

19 kwietnia w związku z tematem rocznym "W zdrowym ciele zdrowy duch" został zorganizowany Bal Witaminek. Dzieci miały wspaniałe stroje w postaci warzyw i owoców. Były układy taneczne, zabawy integracyjne, a także zagadki i konkursy.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Dziś grupy 2,3,4 i 5 uczestniczyły w zajęciach z psychologiem przedszkolnym. Podczas warsztatu podkreślono ważność tolerancji oraz zapoznano dzieci z tematyką autyzmu. Dzieci doświadczały trudności, jakie mogą występować w codziennym funkcjonowaniu osoby z autyzmem. To doświadczenie uczy szacunku i empatii wobec nich.

Powitanie Wiosny

Dziś świętowaliśmy nadejście Wiosny. Pożegnaliśmy zimę wraz z Marzanną śpiewając głośno piosenkę "Maszeruje wiosna", recytowaliśmy wiersze i okrzyki o tematyce wiosennej, a także rozwiązywaliśmy zagadki przygotowane przez Marzannę. Mamy nadzieję, że na dobre zima odeszła, czekamy na ciepłe dni.

Dzień Dentysty

Dziś obchodziliśmy Dzień Dentysty. Bawiliśmy się przy piosence "Szczotka, pasta", nauczyliśmy się jak prawidłowo myć zęby, zdobyliśmy wiedzę w temacie zdrowego odżywiania i stworzyliśmy wspaniałe prace plastyczne.

Konkurs Piosenki Zimowej

Dziewczynki z grupy starszaków przygotowywały się długo i sumiennie, aby wystąpić w Konkursie Piosenki Zimowej zorganizowanym przez sąsiadującą szkołę. A oto efekty wspaniałego występu, zapraszamy do galerii.

Warsztaty o emocjach

22 i 23 lutego w każdej grupie odbyły się warsztaty o emocjach pt. " Wspólne tworzenie zabawek sensorycznych pomagających rozładować złość i dających uczucie odprężenia". Dzieci były bardzo zainteresowane zajęciami i aktywnie w nich uczestniczyły.

Bal Karnawałowy

Karnawał to czas zabaw i balonów i dziś w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy, na którym nie zabrakło wspaniałych, kolorowych i twórczych postaci. Było dużo tańca, muzyki, konkursów, zagadek, a przede wszystkim na buźkach wszystkich dzieci gościł uśmiech i radość.

Dzień Babci i Dziadka

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem i miłością. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków z okazji ich święta. Wnuczęta w swoich grupach zaprezentowały wiersze, tańce i piosenki. Było wiele wzruszeń oraz wspólnej zabawy.

Balet "Taniec z baśni"

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbył się pokaz baletowy pt. "Taniec z baśni". Dzieci poznały podstawy baletu, nauczyły się krótkiej choreografii, a także dowiedziały się czym w balecie jest "rekwizyt". Dzieci uczestniczyły aktywnie w zajęciach i wykazały duże zainteresowanie.

Przedstawienie Choinkowe

Dziś był ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków i ich najbliższych. W naszym przedszkolu odbywały się Przedstawienia Choinkowe każdej z grup. Było magicznie, świątecznie, zimowo i bardzo wzruszająco. Dziękujemy naszej Rytmiczce za współorganizację tego wydarzenia, a rodzicom za liczne przybycie.

Dzień Pluszowego Misia

Dziś obchodziliśmy Międzynarodowy dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszaki. Było dużo zabawy, dużo przytulania i dużo uśmiechu.